Інвестуйте в Белз

Белз – місто привабливе для Ваших інвестицій.

Play Video

Інформація

На широкій рівнині річок Солокії та Річиці, що несуть свої води до Західного Бугу, вже понад тисячу літ живе прадавнє місто Белз – колись княжа столиця, нині – тихе містечко, оповите легендами та наповнене таємницями.

В історичній пам’яті нашого народу Белз постає як давня столиця князівства, місце багатьох подій княжої доби. У ньому відбулося перше зібрання ієрархів української та римської церкви. Поляки цінують Белз як місто, з якого до Польщі було припроваджено до Ченстохови Образ Богородиці, який став національною святинею. Для євреїв Белз-один з духовних центрів хасидизму. І це справедливо для історії міста, але лише другої половини XIX – початку XX ст. Проте впродовж десяти сторіч у Белзі співіснували три громади – юдеїв, поляків та русинів, і до середини XIX ст. русини переважали.

Сучасний Белз є лише тінню минулої слави княжої столиці. Місто вабить своєю скромністю, величчю, загадковістю. Тут можна помолитись до Образу Белзько-Ченстоховської Богородиці (в каплиці на Замочку встановлено копію Чудотворного Образу). Величні оборонні вали, мальовничі руїни монастирів Домініканів та Домініканок, Св. Миколай з мозаїки церкви, загадкова мурована шестикутна вежа, дерев’яна церква Св. Параскеви, мацеви на Белзькому окопиську – це пам’ятки культурної спадщини, ті збережені фраґменти, що нагадують нам, що Белз – місто з багатою історією, яке населяли талановиті та працьовиті люди.