Державний аграрний реєстр

Державний аграрний реєстр (ДАР) – це державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції.

Впровадження ДАР має на меті створення електронної інформаційної системи, функціональність якої дозволяє державі та органам місцевого самоврядування:

  • здійснювати прозоре адміністрування, спрямування та розподіл коштів державної підтримки в АПК за допомогою електронних засобів;
  • вести облік аграріїв-отримувачів державної допомоги;
  • надавати зручні електронні сервіси аграріям, зокрема відображення у “кабінеті аграрія” інформації про землю, зареєстровані речові права оренди, а також зареєстрованих тварин;
  • отримувати статистичну інформацію для органів державної влади та місцевого самоврядування, здійснювати комунікацію, тощо.

Для громади, ДАР стане джерелом актуальної інформації про наявних на території ОТГ сільськогосподарських товаровиробників, обсягу земель в їх обробітку та зареєстрованих тварин, а також інших відомостей для більш ефективного розвитку сільськогосподарського потенціалу громади.

За допомогою реєстру є можливість власникам земельних ділянок та їх користувачам перевірити коректність даних на землю, виявити помилки в реєстрах і подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю, та за необхідності зареєструвати такі права.

Вже зараз послугами ДАР можуть скористатися усі сільгоспвиробники незалежно від форми господарювання, за умови відповідної реєстрації на сайті за посиланням https://www.ar.gov.ua/